XIV Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego

Już w drugim tygodniu nowego roku szkolnego ( tj. 09.09.14r. ) odbył się pierwszy etap - szkolny - XIV Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Należało do niego opanować wiadomości z przyrody zakresu klas IV-VI, pozycję lekturową „Po prawej stronie Noteci” oraz testy z 13 poprzednich olimpiad. Na poziomie szkolnym wzięło udział 15 uczniów z klas IV-VI. Do etapu gminnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Wiktoria Maślak (kl.VI) i Weronika Ignacy (kl.VI) – które to uzyskały równą ilość punktów – I msc., Malwina Łapacz (kl.VI) i Aleksander Kaczor (kl.V) – również ta sama ilość punktów stąd IImsc. oraz Maja Kandora (kl.VI) i Hubert Drzycimski (kl.VI).

Etap gminny odbył się 23.09.br. w ujskim gimnazjum. O uczestnictwo w kolejnym etapie ( powiatowym ) rywalizowali uczniowie 3 szkół podstawowych: z Kruszewa, Ujścia      i Nowej Wsi Ujskiej – po 6 uczniów z każdej szkoły. W etapie gminnym aż 5 uczniów naszej szkoły uzyskało ten sam, najwyższy wynik i w dwóch dogrywkach walczyli o trzy pierwsze miejsca i przejście do etapu powiatowego. I miejsce zajęła Wiktoria Maślak, II – Weronika Ignacy, a III msc. zdobyła Malwina Łapacz. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Ujścia.

Kolejny etap – powiatowy odbył się 7 października br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. Brało w nim udział 40 uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą ekologiczną ze wszystkich szkół powiatu pilskiego. Nasza uczennica - Wiktoria Maślak znalazła się w gronie laureatów, otrzymała bowiem wyróżnienie i zakwalifikowała się do etapu ponadpowiatowego. Pozostali reprezentanci naszej szkoły również uzyskali wysokie wyniki.

Ostatni etap to VII Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski, w której rywalizowali między sobą laureaci etapów powiatowych z pięciu powiatów: pilskiego, chodzieskiego, złotowskiego, wągrowieckiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego. Konkurs ten odbył się 21 pażdziernika br., również w MDK „Iskra” w Pile, w którym to Wiktoria Maślak zdobyła wyróżnienie.

Aby zaprezentować tak wysoki poziom wiedzy, uczniowie, poza samodzielną pracą w domu,  uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do olimpiady. Prowadzone one były przez opiekuna grupy – nauczycielkę przyrody p. Jadwigę Potoczko, która nie tylko tłumaczyła tajniki wiedzy ekologicznej, ale także opracowywała i przygotowywała materiały, które uczniowie wykorzystywali do samodzielnej nauki. Takich spotkań odbyło się około 40 godzin!

Ogromnie cieszymy się z sukcesów naszych młodych ekologów i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie wykorzystana świadomie w codziennym życiu.